3.05.2026r
W tym tygodniu wspominamy:
- W poniedziałek –
- We wtorek – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka
- W środę – św. Apostołów Filipa i Jakuba
- W piątek – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej
- Jeszcze raz bardzo dziękuję wszystkim parafianom i gościom, którzy uczestniczyli w uroczystościach odpustowych, ku czci naszej patronki, NMP Królowej Polski. Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali naszą świątynię i jej otoczenie, a szczególnie panu sołtysowi Jackowi Wochowi i jego pracownikom za uporządkowanie terenu wokół kościoła, na parkingach oraz wokół plebanii. Dziękuję państwu Durom za uporządkowanie i przygotowanie naszej świątyni. Dziękuję panu Damianowi Rejdychowi za troskę i pomoc w propagowaniu parafii i czci Matki Bożej. Dziękuję za wykonanie nowej tablicy z wizerunkiem patronki naszej parafii, która jest przed wejściem do kościoła. Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w oprawę liturgii Mszy św. oraz procesji Eucharystycznej. Bóg zapłać wszystkim parafianom i gościom.
- Jutro przeżywać będziemy wspomnienie św. Floriana, patrona strażaków. Z tej okazji w imieniu parafian wyrażam wdzięczność OSP Myślachowice za Wasz trud, poświęcenie, dyspozycyjność i służbę dla naszej społeczności. A jako proboszcz pragnę podziękować za Wasze zaangażowanie w życie kościoła parafialnego, poprzez straż przy Grobie Pańskim, zabezpieczanie trasy przejścia procesji Bożego Ciała, Drodze Krzyżowej ulicami naszej parafii, a na różnych uroczystościach kościelnych reprezentowanie OSP Myślachowice z pocztem sztandarowym. Niech św. Florian, Wasz patron oraz NMP Królowa Polski, będą Waszymi orędownikami, a dobry Bóg niech błogosławi Wam i Waszym rodzinom.
- W najbliższą sobotę, 9 maja o godz.15.00, ks. bp. Damian Muskus udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. Otoczmy kandydatów do bierzmowania naszymi modlitwami. Przypominam, że ósmoklasiści przystępujący do bierzmowania w środę, czwartek i piątek o godz. 16.30, mają spotkanie i próby w kościele.
- W tym tygodniu, również dzieci kl. III, którzy przygotowują się do przyjęcia I Komunii św., będą mieli próby w kościele: w środę i w piątek, bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18.00.
- Przypominam i zapraszam wszystkich parafian do udziału w nabożeństwach majowych. W dni powszednie o godz. 17.15 odmawiamy różaniec, a o godz. 17.45 wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu śpiewamy Litanię Loretańską. W niedziele o godz. 15.00 zapraszam na nabożeństwo w Godzinie Miłosierdzia, a o godz.15.15 na majówkę.
- W poniedziałek 11 maja w kinie „Sokół” w Trzebini, o godz. 18.00 i 20.00, emitowany będzie film pt: „Maryja Matka papieża”. Zachęcam do oglądnięcia tego filmu.
- Nasza parafia w dniach 14 – 20 lipca organizuje autokarową pielgrzymkę do Medjugorie. W programie między innymi wyjazd do Tihaliny, wodospady Koćusa, wypoczynek nad morzem Adriatyckim, zwiedzanie Mostaru. Koszt pielgrzymki to 1080 zł i 250 euro. Zapisy i bliższe informacje, można uzyskać po każdej Mszy św. w zakrystii.


