Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego AD' 2017 PDF Drukuj Email

Ogłoszenia parafialne na

Zesłanie Ducha Świętego

04.06.2017

Dziękujemy Panu Bogu za wielką radość z Mocy Ducha Świętego jaka nas napełnia. Dziś Bierzmowanie w naszej Parafii na mszy o 15.30 ks. Infułat udzieli sakramentu Ducha Świętego 12 młodym świadkom wiary.

Dziś kończy się okres wielkanocny

• v W tym tygodniu wspominamy:
  • W poniedziałek –Święto NMP Matki Kościoła
  • W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i wiecznego Kapłana
  • W sobotę Bogumiła Bp.
  • W Niedzielę Uroczystość najświętszej Trójcy

W tym tygodniu i w czerwcu modlimy się po mszy świętej Litanią do Serca Jezusowego. Różaniec  o 17.30

We wtorek po mszy !!!zbiórka ministrantów, a w piątek Lektorów!!!

Róża męska św. Brata Alberta w pierwszą środę miesiąca o ma modlitwę i zmianę tajemniczek 17,30.

Spotkanie dla młodzieży klasy 1 i 2  w środę na mszy świętej wyjątkowo z racji zakończenia formacji w tym roku koniecznie przynosimy indeksy.

W Piątek modlitwa w intencji dzieci i młodzieży parafii zwłaszcza tych które przyjęły 1 komunie przeżywały rocznicę i przyjęły bierzmowanie – jak w każdy drugi piątek miesiąca o 17:30 - prowadzi pan Marian Dura.

Za Tydzień: w czwartek 15.06 Uroczystość Bożego Ciała bardzo serdecznie proszę o przygotowanie 4 Ołtarzy do których pójdziemy w procesji, według ustalonej trasy. Proszę też o przygotowanie feretronów i baldachimu oraz zapraszam dzieci do sypania kwiatków i dzwonienia dzwonkami. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za pobożny udział w procesji Eucharystycznej. Oktawa Bożego Ciała  będzie do czwartku 22 czerwca. Zakończenie będzie uroczystą procesją dookoła kościoła, w tygodniu oktawy po mszy wieczornej będzie litania z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

Dziś składkę przeznaczamy jako ofiarę na Sprzątanie i na kwiaty do kościoła. Bóg zapłać za wasze ofiary.

Bóg zapłać za wszelkie prace wszystkim pomagającym w trosce o piękno naszego kościoła. A szczególnie dziękuję rodzicom dzieci komunijnych za dar ołtarza piękny zestaw obrusów ołtarzowych na różne okresy liturgiczne, i rodzicom bierzmowanych za nowy ornat.