Ogłoszenia duszpasterskie na 8 Niedzielę zwykłą AD' 2018 PDF Drukuj Email

W dniu dzisiejszym adoracja o 15.00

W tym tygodniu wspominamy :

• w czwartek Uroczystość Bożego Ciała
  • w piątek św. Justyna męczennika

W czwartek o 15 ostatnia majówka.

W  1 piątek miesiąca, wyjazd do chorych o 9.00 spowiedź I piątkowa o 16.30 rozpoczniemy modlitwy do NSPJ po mszy świętej, a różaniec będzie o 17.30.

W sobotę o 9 pielgrzymka dzieci komunijnych do Mętkowa i Alwerni i Czernej spotkanie o 8.50 przy kościele.

Bóg zapłać państwu Dąbkom z ulicy Wodnej i pani Lucynie Zając wraz z siostrą z Górnej za dotychczasowe przygotowywanie i udział w tworzeniu Ołtarzy na Boże Ciało. W tym roku ołtarz 2 będzie u państwa Wacławków a 3 u państwa Lasoniów na ulicy Zacisze. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców Zacisza do włączenia się przez pomoc w przygotowywanie tego ołtarza.

Bardzo serdecznie proszę o przygotowanie wszystkich Ołtarzy do których pójdziemy w procesji, według ustalonej trasy. Proszę też o przygotowanie feretronów i baldachimu oraz zapraszam dzieci do sypania kwiatków i dzwonienia dzwonkami. W tym dniu nie ma adoracji o 15 jest msza o 15.30 i  można uzyskać odpust zupełny za pobożny udział w procesji Eucharystycznej. Oktawa Bożego Ciała  będzie do czwartku 7 czerwca. Zakończenie będzie uroczystą procesją dookoła kościoła, w tygodniu oktawy po mszy wieczornej będzie litania z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.  Serdecznie zachęcam do dekoracji domów w całej naszej parafii. Niech będzie to wyraz naszej pobożności wyrażonej w tych znakach zewnętrznych.

We wtorek po mszy zbiórka ministrantów przed uroczystością Bożego Ciała, obecność konieczna.!!!!!

W środę za tydzień spotkanie klas 7 i 2 gimnazjum z racji  formacji do bierzmowania konieczne są indeksy.

Bóg zapłać za wasze dotychczasowe ofiary na składkę inwestycyjną.

W  niedzielę 3 czerwca na mszach będziemy zbierać na pomoc dla Rafała naszego parafianina potrzebującego rehabilitacji.

Bóg zapłać za wszystkie prace wykonane w przygotowaniu kościoła do uroczystości I Komunii, Bożego Ciała i dzisiejszej uroczystości Trójcy Przenajświętszej.