Msze Święte

Niedziele:

8.00
10.00
15.30


Dni powszednie:

poniedziałek i czwartek - 7.00
pozostałe dni tygodnia -  18.00

MAJ oraz PAŹDZIERNIK:
poniedziałek i czwartek - 7.00 oraz 18.00
pozostałe dni tygodnia - 18.00

 

DODATKOWE MSZE ŚW.
W STAŁYCH INTENCJACH:

I sobota miesiąca - 8.00
(w intencji matek oczekujących potomstwa)
I czwartek miesiąca - 18.00
(w intencji zmarłych)


Kontakt

ADRES:

Parafia NMP Królowej Polski
ul. Wąska 5
32-543 Myślachowice


Konto nr:
05 1240 4197 1111 0010 6305 1840
PKO SA

NIP:
628-19-716-48

REGON:
040096925

Logowanie

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Ważne informacje
Odpust w Kalwarii Zebrzydowskiej PDF Drukuj Email

 

Niedziela - 20 VIII 2017 – Odpust Wniebowzięcia NMP

w Kalwarii Zebrzydowskiej 

Msze św. w bazylice: 6.00, 7.00, 9.00, 13.30, 15.00, 17.00, 19.00
6.30     Msza św. w kościele Grobu MB w int. Pielgrzymów kalwaryjskich,

Procesja Wniebowzięcia NMP


11.00     Msza św. przy ołtarzu polowym pod przewodnictwem

Ks. Abpa Marka Jędraszewskiego

18.00     Nieszpory i procesja z figurą Matki Bożej Wniebowziętej

Ważna informacja dla pielgrzymów przybywających do Sanktuarium kalwaryjskiego: Wszystkie klasztorne parkingi są darmowe zarówno w dni zwykłe jak i w czasie odpustowym!!!

 
Papież Franciszek o ŚDM AD'2016 PDF Drukuj Email

 

Papież Franciszek podczas audiencji generalnej:

"Dziękuję wszystkim młodym, którzy przyjechali do Krakowa!" …


 

...dziękuję narodowi polskiemu i Kościołowi w Polsce

za to wielkie święto młodościPapież Franciszek, podczas pierwszej audiencji po lipcowej przewie wakacyjnej, zwrócił się także do polskich pielgrzymów:
„Bracia i siostry, za waszym pośrednictwem dziękuję narodowi polskiemu i Kościołowi w Polsce za to wielkie święto młodości, jakie mogliśmy przeżywać w Krakowie. Po raz kolejny wyrażam moją wdzięczność Prezydentowi Polski, innym przedstawicielom władz, kardynałowi arcybiskupowi Krakowa i całemu Episkopatowi Polski oraz tym wszystkim, którzy na różne sposoby przygotowali i sprawili, że stało się możliwe to wydarzenie, które dało Polsce, Europie i światu znak żywej wiary, znak braterstwa i pokoju.

Proszę Boga, aby ci młodzi ludzie, których spotkałem w Krakowie, zanieśli w swoich sercach iskrę Jego miłosierdzia całemu światu. Bogu Ojcu zawierzam duszę Kardynała Macharskiego, którego dane mi było nawiedzić przed jego śmiercią, która nastąpiła wczoraj! Niech Bóg wam błogosławi!”.

 
Orędzie papieża Franciszka na Światowy Dzień Modlitw o powołania 2016 PDF Drukuj Email

Orędzie papieża Franciszka na Światowy Dzień Modlitw o Powołania 2016 r.

„Bardzo pragnę, by w czasie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia wszyscy ochrzczeni mogli doświadczyć radości z tego, że należą do Kościoła! I by mogli odkryć na nowo, że powołanie chrześcijańskie, jak również poszczególne powołania rodzą się w łonie ludu Bożego i są darami Bożego miłosierdzia”. Tymi słowami papież Franciszek rozpoczyna swe orędzie na najbliższy, 53. Światowy Dzień Modlitw o Powołania, który tradycyjnie obchodzony będzie w czwartą Niedzielę Wielkanocną, przypadającą w tym roku 17 kwietnia. Jego hasło brzmi: „Kościół matką powołań”.

Ojciec święty odwołując się do trwającego w Kościele Jubileuszowego Roku Miłosierdzia przywołuje słowa św. Bedy Czcigodnego, odnoszące się do powołania św. Mateusza: «Miserando atque eligendo». „Miłosierne działanie Pana odpuszcza nasze grzechy i otwiera nas na nowe życie, które konkretyzuje się w powołaniu do pójścia za Panem i do misji. Każde powołanie w Kościele ma swoje źródło w miłosiernym spojrzeniu Jezusa. Nawrócenie i powołanie są jakby dwiema stronami medalu i nieustannie odwołują się do siebie przez całe życie ucznia – misjonarza”.

Papież Franciszek zauważa, że każdy człowiek otrzymuje świadectwo wiary i wyraźne przesłanie o miłosierdziu Pana od wspólnoty chrześcijańskiej. Więcej – powołanie dokonuje się za pośrednictwem wspólnoty. „Bóg powołuje nas do bycia częścią Kościoła, a po pewnym okresie dojrzewania w nim daje nam jakieś specyficzne powołanie. Drogą powołaniową idzie się razem z braćmi i siostrami, którymi Pan nas obdarza: jest to współ-powołanie. Eklezjalny dynamizm powołania jest antidotum na obojętność i indywidualizm. Ustanawia tę wspólnotę, w której obojętność została przezwyciężona przez miłość, ponieważ wymaga, abyśmy wyszli poza siebie samych i oddali swoje życie na służbę Bożemu planowi, utożsamiając się z historyczną sytuacją Jego świętego ludu” – pisze Franciszek i zachęca wszystkich wiernych do wzięcia na siebie odpowiedzialności za pielęgnowanie i rozeznawanie powołań.

 
Uroczystości odpustowe w Płokach PDF Drukuj Email

 

HARMONOGRAM UROCZYSTOŚCI ODPUSTOWYCH

W PŁOCKIM SANKTUARIUM


ploki 2015 wrz m

 
Na co środki z Akcji św. Krzysztof 2015? PDF Drukuj Email

Na co środki z Akcji św. Krzysztof 2015?

W Biurze MIVA Polska znajduje się na obecną chwilę ponad 50 próśb o polskich misjonarzy i misjonarek o pomoc w zakupie środków transportu. Najwięcej z nich (30 próśb) pochodzi z Afryki, bo na tym kontynencie pracuje też największa liczba misjonarzy z naszego kraju. Jest ich łącznie ponad 800.

Najliczniejszą grupę stanowią posłani do Kamerunu (123). Najwięcej próśb dotyczy samochodów terenowych typu pick-up ze względu na stan dróg i konieczność przewozu osób, zaopatrzenia dla misji i prowadzonych dzieł, np. dla ośrodków pomocy medycznej i przychodni.

Takie pojazdy potrzebne są w Kamerunie m.in. Siostrom Pasjonistkom w Bertoua, Misjonarzom Oblatom Maryi Niepokalanej w Yokadouma czy misjonarzowi Fidei Donum (tak nazywają się księża diecezjalni na misjach – „dar wiary”) w diecezji Doume. Na pomoc w zakupie „terenówki” czekają też Siostry ze Zgromadzenia Franciszkanek od Cierpiących w Czadzie, w diecezji Gore, które w 2013 roku założyły tam swoją pierwszą misję. Oprócz pracy ewangelizacyjnej prowadzą tam ośrodek dla niepełnosprawnych. Niezbędny jest często przewóz niepełnosprawnych na leczenie, wyjazdy po zakup leków etc. Samochód terenowy niezbędny jest także Siostrom Służebniczkom w RPA, które pracują w misji Mahobe wśród Zulusów, gdzie dla okolicznych wiosek prowadzą przedszkole.

W Mali, przy granicy z Wybrzeżem Kości Słoniowej i Burkina Faso Misjonarze Afryki (Ojcowie Biali) prowadzą misję Dyou, której teren rozciąga się w promieniu 110 km, z 23 stacjami dojazdowymi. Dominującą religią jest tam islam (95 %). Chrześcijanie tam stanowią zaledwie 1%. Prowadzą tam m.in. ośrodek Zdrowia dla lokalnej ludności, z którego korzystają wszyscy, niezależnie od religii. Szpital państwowy znajduje się daleko (120 km) i ludzi nie stać ani na podróż ani na leczenie. Im także konieczny jest samochód terenowy. Misjonarze proszą także o  pomoc w zakupie motocykli. Co roku realizujemy takich próśb ok. 10. Wśród oczekujących na wsparcie jest  ks. Jędrzejak z Kamerunu z misji Wom-Yanda w Kamerunie.

Z krajów Ameryki Łacińskiej jest kolejnych 10 próśb m.in. z Boliwii z Cochabamba – prośba o pomoc w zakupie skutera do codziennych dojazdów ewangelizacyjnych na peryferie miasta. Jest też niezbędna pomoc na samochód terenowy do franciszkańskiej misji w Chimbote w Peru, gdzie pracują współbracia misjonarzy-męczenników, którzy będą wyniesieni na ołtarze w tym roku. Dojeżdżają do 73 stacji misyjnych   rozsianych po Andach na wysokościach od 800 do 3700 metrów n.p.m.

Otrzymaliśmy też prośby z Azji: z Kazachstanu, Bangladeszu, Indonezji. Siostry Misjonarki św. Marii Antoniego Klareta – misja w Weluli w Indonezji. Siostry zajmują się nie tylko pomocą duszpasterską w parafii ale pracują wśród najuboższych dzieci i młodzieży prowadząc kursy angielskiego, muzyki oraz kroju i szycia.

Oprócz tego, wsparcia potrzebują katechiści misyjni (szczególnie w Afryce) – bezpośredni współpracownicy misjonarzy. Im najbardziej potrzebne są rowery.

 
« pierwszapoprzednia12następnaostatnia »

Strona 1 z 2