Msze Święte

Niedziele:

8.00
10.00
15.30


Dni powszednie:

poniedziałek i czwartek - 7.00
pozostałe dni tygodnia -  18.00

MAJ oraz PAŹDZIERNIK:
poniedziałek i czwartek - 7.00 oraz 18.00
pozostałe dni tygodnia - 18.00

 

DODATKOWE MSZE ŚW.
W STAŁYCH INTENCJACH:

I sobota miesiąca - 8.00
(w intencji matek oczekujących potomstwa)
I czwartek miesiąca - 18.00
(w intencji zmarłych)


Kontakt

ADRES:

Parafia NMP Królowej Polski
ul. Wąska 5
32-543 Myślachowice


Konto nr:
05 1240 4197 1111 0010 6305 1840
PKO SA

NIP:
628-19-716-48

REGON:
040096925

Logowanie

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Ogłoszenia duszpasterskie
Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego AD' 2015 PDF Drukuj Email

 

 

Alleluja, Alleluja. Alleluja. Dzisiaj Zmartwychwstał Zbawiciel - ludzi wszystkich Odkupiciel.

Przyniósł radość i nadzieję, zdroje Łaski swej rozleje.

W ten czas radosny - życzenia ciepłe jak tchnienie wiosny: Łask Pana Zmartwychwstałego w hojnej obfitości, a na codzień uśmiechu, zdrowia i radości.
Wiary góry przenoszącej i Nadziei niegasnącej.
Pokoju Bożego i wszystkiego najlepszego!!!!!

Ks. Artur Chrostek

 

Ogłoszenia Parafialne

Święto Zmartwychwstania Pańskiego

 

Dziś uroczyste Alleluja jest radością naszego wyzwolenia z wszelkiej niewoli.

Msze święte jeszcze o 10.00 i o 15.30 O 15.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu dziś z racji 1 Niedzieli miesiąca przeżywać ją będziemy z tajemnicami różańca.

Jutro drugi dzień świąt msze święte jak w niedzielę o 8.00, 10.00, i 15.30 adoracja o 15.00 w intencji naszej Parafialnej Wspólnoty jako dziękczynienie za łaski od pana Jezusa Miłosiernego.

W tym tygodniu przeżywamy oktawę Wielkanocy, oraz przygotowujemy się do święta Miłosierdzia Bożego które będzie w następną niedzielę.

 

Bardzo dziękuję wszystkim którzy przyczynili się do pięknej oprawy liturgicznej i artystycznego przygotowania miejsc w których przeżywaliśmy nasze modlitewne czuwanie. Pani Halinie Pawlik za piękną dekorację Grobu Pańskiego, pani Józefie Greń,  panu Waldemarowi Słomskiemu i panu Ludwikowi Włodarczykowi, za troskę o całość przebiegu uroczystości.

Wszystkim licznie zebranym uczestnikom adoracji i czuwania - szczególnie pani Julii, pani Dorocie i panu Marianowi za prowadzenie.

Wielkie Bóg zapłać naszej Straży Ochotniczej za służbę przy grobie i dzisiejszy udział w rezurekcji, również panom niosącym baldachim i wszystkim pomagającym w organizacji tej uroczystej Rezurekcji.

Naszemu chórowi parafialnemu i scholii za piękny śpiew i niezwykła drogę krzyżową w Wielki Piątek, pani Agnieszce za jej poświęcenie i zaangażowanie w sprawy piękna śpiewu i liturii.

Lektorom i ministrantom za cierpliwość na próbach i pełne poświęcenia służenie w czasie wszystkich dni triduum.

Wreszcie Radzie Parafialnej za zorganizowanie pomocy dla rodzin potrzebujących, a sponsorom za faktyczną realizację przykazania Miłości w praktyczny sposób.

Wam wszystkim drodzy bracia i siostry za wszelkie przejawy życzliwości i wsparcie dla mnie samego i naszej parafii za waszą hojność w materialnych ofiarach i życzliwe wsparcie we wspólnej drodze ku zbawieniu.

Na koniec pragnę zwrócić uwagę na małe zmiany:

Co niedzielę będziemy kontynuować o godzinie 15 adoracje:

 • 1 -  Różańcowa,
 • 2 - za światowe dni młodzieży,
 • 3 - Miłosierdzia,
 • 4 ku czci Jana Pawła II.

Msze w tygodniu zmiana:

 • w poniedziałek i czwartek  rano o 7.00,
 • we wtorek, środę, piątek i sobotę wieczorem o 18.00.

Chrystus Zmartwychwstał Alleluja!

 

 
Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Palmową AD' 2015 PDF Drukuj Email

 

Ogłoszenia Parafialne

na Niedzielę Palmową

29.03.2015

 

To już ostatni tydzień wielkiego postu

Dziś o godzinie 15.00  będą Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym a po nich Msza Święta o 15.30, po mszy zapraszam rodziców i młodzież klasy 2 gimnazjum, na spotkanie w sprawie bierzmowania.

 

 • Jutro w poniedziałek możliwość odwiedzin u chorych z komunią i spowiedzią od godziny 9, proszę zgłaszać chorych w zakrystii.  
 • w środę o 17.45 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 • W tym tygodniu przeżywamy Triduum Paschalne którego liturgia będzie rozpoczynała się o godzinie 18.00.
 • W Czwartek dzień kapłański, jedziemy do Krakowa z ministrantami i Scholą na Mszę Krzyżma odprawianą z księdzem Kardynałem w Łagiewnikach, o 18.00 msza Wieczerzy Pańskiej. Adoracja do 22.00.
 • W piątek dzień śmierci Pana Jezusa obowiązuje post ścisły. Droga krzyżowa o 15.00 w godzinie MIŁOSIERDZIA, a wieczorem Adoracja Krzyża i czuwanie do 24.00.
 • W sobotę poświęcenie pokarmów o 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00. Wigilia Paschalna o 18.00.
 • W niedzielę Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego  o 7.00 rano Rezurekcja. Bardzo proszę naszych panów strażaków o trzymanie warty honorowej przy Grobie Pana Jezusa i udział w rezurekcji.

Serdecznie zapraszam do wspólnego przeżywania tego świętego czasu i poszukiwania w tych dniach najlepszych swoich emocji i darów otrzymanych dla zbawienia.

 

Noc konfesjonałów w Kościele Serca Pana Jezusa w Trzebini z 2/3 i 3/4  kwietnia (czwartek i piątek w godz. 21.00 - 02.00).

Gość Niedzielny z płytą filmu Pasja.

Bóg zapłać i serdeczne dzięki wszystkim którzy pomagają w funkcjonowaniu  naszej wspólnoty kościoła w Myślachowicach.

Szczególne podziękowania dla pani Haliny Pawlik za piękną dekorację, pani Józefy Greń,  pana Waldemara Słomskiego i niezawodnego pana Ludwikowi.

Ks. Jan serdecznie pozdrawia i dziękuje za pamięć w modlitwie.

 
Ogłoszenia duszpasterskie na 5. Niedzielę Wielkiego Postu AD' 2015 PDF Drukuj Email

 

Ogłoszenia Parafialne na 5. Niedzielę Wielkiego Postu

22.03.2015

 

Rozpoczynamy kolejny tydzień wielkiego postu jako etap drogi bezpośrednio prowadzącej na spotkanie Chrystusa cierpiącego, którego wizerunek został zasłonięty.

Dziś o godzinie 15.00  będą Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym a po nich Msza Święta o 15.30. Dziś też zapraszam młodzież klasy 3 gimnazjum i 1 szkoły średniej, po Mszy św. o 15.30 na spotkanie przed bierzmowaniem.

 • W tym tygodniu 25.03 w środę jest Uroczystość Zwiastowania Pańskiego msze święte będą o 8.00 i o 18.00 Podejmujemy modlitwę w intencji dzieci poczętych zapraszam do duchowej adopcji i obrony poczętego życia.
 •  W piątek droga krzyżowa o 17.30.
 •  Przyszła Niedziela to Niedziela Palmowa, poświęcenie palm przed kościołem o 9.50 połączone z uroczystym wejściem do kościoła (w rzazie deszczu poświęcenie w kościele). Jest to niedziela gdzie czytamy mękę Pana Jezusa.
 • Po mszy świętej o 15.30 zapraszam Rodziców i młodzież klasy 2 gimnazjum w sprawie możliwości bierzmowania w tym roku.

Kończy się sezon grzewczy i w związku z tym proszę o zbiórkę w 1 niedzielę maja na ogrzewanie kościoła. Po spotkaniu z radą parafialną i konsultacjach, pragnę powrócić do tradycji 3 niedzieli miesiąca jako inwestycyjnej. Planujemy wykonanie przeglądu konserwacyjnego instalacji elektrycznej, zakończenie stanu tymczasowego użytkowania i zamknięcie budowy kościoła.

W związku z tym pragniemy odnowić malowanie kościoła przed planowaną wizytacją kanoniczną w październiku tego roku. Bardzo proszę o ewentualne wskazówki co do dalszych prac które moglibyśmy jeszcze wykonać w naszym kościele.

 

Bóg zapłać za wasz liczny udział w rekolekcjach parafialnych i wspaniały odzew na prośbę o krzyże i różańce. W imieniu ojca rekolekcjonisty a także swoim składam serdeczne podziękowania za wasze szczodre ofiary dla parafii w Albanii gdzie pracuje ks. Dawid. Serdeczne dzięki wszystkim którzy pomagają w funkcjonowaniu  naszej wspólnoty kościoła w Myślachowicach.

 
Ogłoszenia parafialne na 4. Niedzielę Wielkiego Postu AD' 2015 PDF Drukuj Email

 

Ogłoszenia Parafialne na 4. Niedzielę  Wielkiego Postu

 15.03.2015

 

Witamy w naszej wspólnocie ojca rekolekcjonistę ks. Dawida Rogalę salwatorianina, który poprowadzi nas drogą Krzyża Chrystusowego. 

Dziś rozpoczynamy rekolekcje program jest w gablotce, w internecie i można sobie zabrać przy wyjściu z kościoła. Zapraszam do głębokiego przeżycia tego świętego czasu trwajmy w modlitwie przemieniającej nasze serca i spróbujmy podejmować własne praktyki pobożne, aby dobrze przygotować się  do Świąt Wielkanocnych.

Dziś o godzinie 15.00  będą Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym a po Msza Święta o 15.30. Spotkanie Rady Parafialnej po mszy o 15.30   

 

Można już nabywać   BARANKI  Caritas jest to materialna pomoc dla biednych rodzin w diecezji na potrzeby ogólne  przekazujemy 5 złotych a co będzie ponad zostaje w parafii

 

 • W poniedziałek wyjazd do chorych od 11 proszę zgłaszać chorych w zakrystii,
 • W środę dzień spowiedzi według programu rekolekcyjnego, a o godz. 17.45 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy,
 • W czwartek uroczystość św. Józefa oblubieńca NMP,
 • W piątek Droga Krzyżowa o 17.30,

 

Bóg zapłać za wasze ofiary i wytrwałą pomoc przy kościele,  w tym tygodniu zwłaszcza pani Halinie Krawczyk, Barbarze, Jadwidze, Justynie Gałuszka oraz panu Ludwikowi i pani Beacie.

 

Najserdeczniejsze życzenia wszystkim solenizantom ostatnich dni a  zwłaszcza Krystynom Zbigniewom i Józefom.

Naszemu Ks. Prałatowi ofiarujemy pamięć w modlitwie i najserdeczniejsze życzenia wszelkiej łaski i Błogosławieństwa Bożego w zdrowiu  i 100 lat z nami.

 

Mamy też zaproszenia dla wszystkich chętnych 

 • do Chóru Gospel spotkanie rekrutacyjne w naszym Domu Kultury  w dniu 21.03 o 12.00
 • na pielgrzymkę dekanalną do Łagiewnik aby czuwać wraz z JPII,  22.03 wyjazd koło południa powrót wieczorem zapisy w zakrystii i u pani Marii Dąbek do czwartku
 • na Drogę Krzyżową w ramach przygotowania do ŚDM u Piotra i Pawła w Trzebini 20.03 o 19.00
 • na Ekstremalną Drogę Krzyżową z nocnym przejściem w nocy z 27.03 na 28.03 na trasie z Płok do Czernej i z powrotem
 • na wyjazd na Forum Młodych w dniach 27-29.03 przed Niedzielą Palmową do Krakowa chętni proszę się zgłaszać do Dominiki Malczyk 

 

 
Ogłoszenia duszpasterskie na 3. Niedzielę Wielkiego Postu AD' 2015 PDF Drukuj Email

  

Ogłoszenia na 3. Niedzielę Wielkiego Postu

08.03.2015 

  

W kolejnym tygodniu Wielkiego Postu trwamy w modlitwie przemieniającej nasze serca i pragniemy podejmować własne praktyki pobożne, aby dobrze i głęboko przeżywać przygotowanie do rekolekcji wielkopostnych,  Triduum Paschalnego i Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

         Przez nabożeństwa Meki Pańskiej poznajemy cierpienie Chrystusa, które ma umocnić nasze postanowienie poprawy. 

Dziś po mszy o 10.00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji Światowych Dni Młodzieży w 2016 według znanego porządku:

 • Zaraz po mszy  do 12.00 - zapraszam młodzież gimnazjalną, szkół średnich i studentów.
 • od  12.00 do 13.00 - zapraszam dzieci wraz z rodzicami oraz  1 Różę kobiet.
 • od 13.00 do 14.00 - proszę o prowadzenie adoracji Różę Męską wraz z najbliższymi sąsiadami kościoła
 • od 14.00 do 15.00 -  proszę 2 Różę Kobiet i wszystkich z dalszych rejonów parafii.

 O godzinie 15.00  będą Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym a potem Msza Święta o 15.30.

W środę o godzinie 17.45 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W  II piątek miesiąca modlitwy za dzieci i młodzież o godzinie 16.45

Droga Krzyżowa o 17.30

W sobotę spotkanie Lektorów i Ministrantów w salce o godzinie 16.00 obecność obowiązkowa.

Spotkanie rady parafialnej w niedzielę po mszy o 15.30

Można już nabyć BARANKI  Caritas jest to materialna pomoc dla biednych rodzin w diecezji na potrzeby ogólne  przekazujemy 5 złotych a co będzie ponad zostaje w parafii

Bóg zapłać za wasze ofiary i wytrwałą pomoc przy kościele, za tydzień w Niedzielę 4 Wielkiego Postu rozpoczynamy Rekolekcje Parafialne w następującym porządku:                    

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

15-18.03.2015

 

Niedziela-15.03.2014

godz. 8.oo -Msza św. z nauką ogólną

godz.10.oo -Msza św. z nauką ogólną

godz.15.oo  -Gorzkie Żale 

godz.15.3o  -Msza św. z nauką ogólną

 

Poniedziałek-16.03.2015

/godz. 7.3o spowiedź chorych/ 

godz. 8.oo -Msza św. dla chorych i starszych

godz.10.oo -Nauka dla dzieci po nauce Msza św.

godz. 11.oo -wyjazd do chorych w domach /proszę zgłaszać chorych/

godz. 18.oo -Msza św. z nauką ogólna; 

po Mszy św. nauka dla młodzieży

 

Wtorek-17.03.2015

godz.  8.oo -Msza św. z nauką ogólną

godz. 10.oo -Nauka dla dzieci po nauce Msza św.

godz. 18.oo -Msza św. z nauką ogólną;  

po Mszy św. nauka dla młodzieży

 

Środa/zakończenie rekolekcji/-18.03.2015

godz.  8.oo – 9.oo  spowiedź św.

godz.  9.oo -Msza św. z nauką ogólną

godz. 10.oo- 11.oo  spowiedź dzieci

godz. 11.oo -Msza św. z nauką dla dzieci

godz.16.oo -18.oo  spowiedź św.

godz. 18.oo -Msza św. z nauką ogólną

19.oo-20.00 spowiedź św.

 

 
« pierwszapoprzednia212223następnaostatnia »

Strona 21 z 23