Msze Święte

Niedziele:

8.00
10.00
15.30


Dni powszednie:

poniedziałek i czwartek - 7.00
pozostałe dni tygodnia -  18.00

MAJ oraz PAŹDZIERNIK:
poniedziałek i czwartek - 7.00 oraz 18.00
pozostałe dni tygodnia - 18.00

 

DODATKOWE MSZE ŚW.
W STAŁYCH INTENCJACH:

I sobota miesiąca - 8.00
(w intencji matek oczekujących potomstwa)
I czwartek miesiąca - 18.00
(w intencji zmarłych)


Kontakt

ADRES:

Parafia NMP Królowej Polski
ul. Wąska 5
32-543 Myślachowice


Konto nr:
05 1240 4197 1111 0010 6305 1840
PKO SA

NIP:
628-19-716-48

REGON:
040096925

Logowanie

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Ogłoszenia duszpasterskie
Ogłoszenia parafialne na 4. Niedz. Wielkanocną AD, 2018 PDF Drukuj Email

 

 

Ogłoszenia Parafialne

4 Niedziela Wielkanocna


 • W poniedziałek wspominamy św. Wojciecha męczennika.

 • We środę św. Marka Ewangelisty

 • W niedzielę św. Katarzyny ze Sieny patronki Europy

Dziś Gościmy w naszej wspólnocie Ks. Artura Chłopka z Sanktuarium Jana Pawła II który podzieli się z nami swoim świadectwem i zaprasza nas do udziału w dzisiejszej procesji światła. Zbierze też składkę na wsparcie dla Fundacji JPII.

Klasa 3 gimnazjum spotkanie we wtorek 19.00 zapraszam również rodziców; dzieci z klasy 6 w środę po mszy świętej.

Za Tydzień na mszy o 15.00 !!!! poświęcenie tablicy szlaku papieskiego. Zapraszam wszystkich.

Po następnej niedzieli, we wtorek 1 maja odpust w Młoszowej a 3 maja mamy Odpust Parafialny któremu przewodniczył będzie nasz rekolekcjonista Ks. Maciej Ścibor. Serdecznie zapraszam na te nasze uroczystości wszystkich mieszkańców a szczególnie dzieci i młodzież. Dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia dzwonkami a panie i młodzież do niesienia feretronów, panów do baldachimu, a wszystkich do korzystania z łaski i radości odpustu.

Bóg zapłać wszystkim pracującym w ubiegłym tygodniu przy sprzątaniu kościoła, wszystkim zaangażowanym w troskę o Kościół. Po mszy natomiast Rada Parafialna zbiera przed kościołem.

Pożegnaliśmy z naszej parafii + Marię Głowacką wieczne odpoczywanie …


 
Ogłoszenia duszpasterskie na 3. Niedzielę Wielkanocną AD' 2018 PDF Drukuj Email

 

Ogłoszenia Parafialne

3. Wielkanocna Niedziela

15.04.2018


W dniu dzisiejszym adoracja o 15.00 na zakończenie Tygodnia Miłosierdzia będzie w oparciu o teksty Biblijne.


 • zbiórka mini. i lektorów przed odpustem  we wtorek o 18.30
 • spotkanie klasy 3 gimnazjum o 19.00
 • spotkanie klasy 6 sp. w środę o 18.30
 • za tydzień spotkanie rodziców klasy 4 sp. po mszy o 10 w sprawie rocznicy 1 komunii którą będziemy obchodzić 3 Maja na odpuście parafialnym o 11.30.


Za tydzień będzie światowy dzień modlitw o powołania  w naszej Parafii kazania wygłosi Ks. Artur Chłopek z Sanktuarium JPII w Łagiewnikach i po mszy będzie zbiórka do koszyczka przed kościołem na wsparcie domu Powołań w Krakowie.

Gdyby znalazł się jakiś kandydat z naszej parafii może się zgłosić do seminarium z świadectwem maturalnym.


29.04 w naszym kościele poświęcimy tablicę szlaku JPII na mszy o 15.00!!!! Która będzie otwierała nas na pielgrzymkowe wędrówki śladami JP II.

Zbliżamy się do odpustu  parafialnego  bardzo proszę młodzież z klas 2 i 3 gimnazjum i 7 klasy szkoły podstawowej o przygotowanie figurek na procesję, zapraszam już teraz do przygotowania dzieci chłopców do dzwonków a dziewczynek do sypania kwiatków, oraz panie do niesienia feretronu M Bożej a panów do baldachimu. Spowiedź przed odpustem w poniedziałek i wtorek i środę od 17.00

Dziś składka Inwestycyjna Rada Parafialna zbiera ofiary w salce nad zakrystią, Bóg zapłać za wszystkie datki.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia wszelkiej łaski Bożej i radości na co dzień. Miłosierdziu Bożemu i Matce Bożej Królowej naszej polecam całą naszą parafię.

Bóg zapłać wszystkim pracującym przy sprzątaniu kościoła, wszystkim zaangażowanym w troskę o Kościół.

 
Ogłoszenia duszpasterskie na 2. Niedzielę Wielkanocną AD' 2018 PDF Drukuj Email

Ogłoszenia Parafialne

2. Niedziela Wielkanocna

08.04.2018

Święto Miłosierdzia Bożego


Dziś uroczyste święto Miłosierdzia Bożego. Orędzie Pana Jezusa przekazała nam święta siostra Faustyna, a całemu światu ogłosił święty Jan Paweł II. O 15.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu dziś z racji święta Miłosierdzia Bożego przeżywać ją będziemy w duchu dziękczynienia za łaski dla całej parafii, wypraszając Miłosierdzie Boże dla naszych bliskich zmarłych.


 • W tym tygodniu: przeżywamy Tydzień Miłosierdzia zawierzając nasze sprawy Panu Jezusowi
 • W poniedziałek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.Dziś po 10.00 spotkanie dotychczasowej rady parafialnej.

I klasy 6 na rozpoczęcie formacji przed bierzmowaniem.


W Poniedziałek  i wtorek o 10.00 spotykają się w kościele klasy 3 na próby spowiedzi, a potem idą do szkoły. Zgodnie z zapisaną informacją w dzienniczkach.


We wtorek spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania o 17.00 z Klasy 3 gimnazjum a o 18.30 z 2 Gimnazjum.

W Środę o 18.30 spotkanie klasy 6 i 7 sp. w ramach przygotowania do bierzmowania

Bóg zapłać wszystkim pracującym w ubiegłym tygodniu przy sprzątaniu kościoła, rozbieraniu dekoracji i koniecznych porządkach; wszystkim zaangażowanym w troskę o Kościół.

Za tydzień składka inwestycyjna.  Bóg zapłać za ofiarność!!!

 

 
Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego AD' 2018 PDF Drukuj Email

 

Ogłoszenia Parafialne

Święto Zmartwychwstania Pańskiego

01.04.2018


Dziś uroczyste Alleluja jest radością naszego wyzwolenia z wszelkiej niewoli.

Msze święte jeszcze o 10.00 i o 15.30 O 15.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu dziś z racji 1 Niedzieli miesiąca przeżywać ją będziemy z Różańcem.

Jutro drugi dzień świąt msze święte jak w niedzielę o 8.00, o 10.00, i o 15.30 adoracja o 15.00 w intencji naszej Parafialnej Wspólnoty jako dziękczynienie za radość Zmartwychwstania  Pańskiego. Jutro czytamy list Rektora UPJPII i zbieramy składkę w Kościele na potrzeby UPJPII a do Puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski.


W tym tygodni przeżywamy oktawę Wielkanocy, oraz przygotowujemy się do święta Miłosierdzia Bożego które będzie w następną niedzielę.

Bardzo dziękuję wszystkim którzy przyczynili się do pięknej oprawy liturgicznej i artystycznego przygotowania miejsc w których przeżywaliśmy nasze modlitewne czuwanie. Pani Halinie Pawlik za piękną dekoracje Grobu Pańskiego, panu Waldemarowi Słomskiemu i całej jego rodzinie, Pani Jadwidze i jej rodzinie za piękne posprzątanie kościoła,  pani Julii, pani Kazimierze, pani Dorocie, panu Marianowi, pani Monice Marcela i Danucie Załęckiej za troskę o całość przebiegu uroczystości modlitewnych .

Wszystkim licznie zebranym uczestnikom adoracji i czuwania szczególnie. Wielkie Bóg zapłać Harcerzom i naszej Straży Ochotniczej za służbę przy grobie i dzisiejszy udział w rezurekcji, również panom niosącym baldachim i wszystkim pomagającym w organizacji tej uroczystej Rezurekcji.


Naszemu chórowi parafialnemu i za piękny śpiew, pani Agnieszce i pani Marcie za ich poświęcenie i zaangażowanie w sprawy piękna śpiewu i liturii.

Lektorom i ministrantom za służenie w czasie wszystkich dni triduum.

Wreszcie Radzie Parafialnej za zorganizowanie pomocy dla rodzin potrzebujących, a sponsorom i ofiarodawcom za wypełnienie  przykazania Miłości w praktyczny sposób.

Wam wszystkim drodzy bracia i siostry za wszelkie przejawy życzliwości i wsparcie dla mnie samego i naszej parafii za waszą hojność w materialnych ofiarach i życzliwe wsparcie we wspólnej drodze ku zbawieniu.

Chrystus Zmartwychwstał Alleluja.

 
Ogłoszenia duszpasterskie na 6. Niedzielę Wielkiego Postu AD' 2018 PDF Drukuj Email

Ogłoszenia Parafialne

25.03. 2108

6 Niedziela WP Palmowa

Zwiastowanie Pańskie.


To już ostatni tydzień wielkiego postu. Dziś o godzinie 15.00  będą Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym a po nich Msza Święta o 15.30,

Jutro też możliwość odwiedzin u chorych z komunią i spowiedzią od godziny 11.00, proszę zgłaszać chorych w zakrystii.

We Wtorek Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii 16.00-17.30/ 18.30- 20.00  w środę o 17.45 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W tym tygodniu przeżywamy Triduum Paschalne którego liturgia będzie rozpoczynała się o godzinie 18.00


W Wielki Czwartek dzień kapłański, rano Msza Krzyżma odprawianą z księdzem Arcybiskupem w Łagiewnikach, a o 18.00 msza Wieczerzy Pańskiej, Adoracja do 22.00 będzie różaniec i koronka a następnie adoracja indywidualna.

W Wielki Piątek dzień śmierci Pana Jezusa obowiązuje post ścisły. Droga krzyżowa o 15.00 w godzinie MIŁOSIERDZIA, a Wieczorem Adoracja Krzyża o 18.00 i czuwanie- Gorzkie Żale, Różaniec,  koronka do Miłosierdzia Bożego i indywidualne rozważanie do 24.00

W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów o 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00  Wigilia Paschalna o 18.00

 • W niedzielę Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego  o 7.00 rano Rezurekcja. Bardzo serdecznie ZAPRASZAM strażaków oraz harcerzy o trzymanie warty honorowej przy Grobie Pana Jezusa i udział w rezurekcji.

Serdecznie zapraszam do wspólnego przeżywania tego świętego czasu i poszukiwania w tych dniach najlepszych swoich emocji i darów otrzymanych dla zbawienia. Noc konfesjonałów w sercu Pana Jezusa w Trzebini z 29/30 i 30/31  Marca.

 • Bóg zapłać i serdeczne dzięki wszystkim którzy pomagają w funkcjonowaniu  naszej wspólnoty kościoła w Myślachowicach.

Bóg zapłać za składkę inwestycyjną. Do czwartku rano można przynosić jeszcze produkty żywnościowe które rozprowadzimy wśród potrzebujących, serdeczne podziękowania za wszelką ofiarę i pomoc w przygotowaniu tych paczek świątecznych.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 9 z 28