Msze Święte

Niedziele:

8.00
10.00
15.30


Dni powszednie:

poniedziałek i czwartek - 7.00
pozostałe dni tygodnia -  18.00

MAJ oraz PAŹDZIERNIK:
poniedziałek i czwartek - 7.00 oraz 18.00
pozostałe dni tygodnia - 18.00

 

DODATKOWE MSZE ŚW.
W STAŁYCH INTENCJACH:

I sobota miesiąca - 8.00
(w intencji matek oczekujących potomstwa)
I czwartek miesiąca - 18.00
(w intencji zmarłych)


Kontakt

ADRES:

Parafia NMP Królowej Polski
ul. Wąska 5
32-543 Myślachowice


Konto nr:
05 1240 4197 1111 0010 6305 1840
PKO SA

NIP:
628-19-716-48

REGON:
040096925

Logowanie





Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Ogłoszenia duszpasterskie
Ogłoszenia duszpasterskie na 5. Niedzielę Wielkanocną AD' 2016 PDF Drukuj Email

Ogłoszenia Parafialne

5 Niedziela Wielkanocna

Dziś adoracja Najświętszego Sakramentu o 15.00 przez wstawiennictwo św. JP II prosimy o potrzebne łaski dla całej parafii przed odpustem. W tym tygodniu wspominamy:

 • w czwartek - św. Piotra Chanela, św. Ludwika de Monfort
 • w piątek - św. Katarzyny Sieneńskiej, doktora kościoła i patronki Europy
 • w sobotę - Piusa V papieża
 • w niedzielę - św. Józefa Robotnika (odpust w Młoszowej o 11.00)

Jest to pierwsza niedziela miesiąca, składka więc będzie na pokrycie kosztów ogrzewania, tak jak i w 1 niedzielę czerwca.

W poniedziałek rozpoczynamy nabożeństwa majowe o godzinie 17.30. odmówimy litanię do Matki Bożej na majówce w intencji maturzystów, zapraszam wszystkich do modlitwy

Zbiórka ministrantów i lektorów przed odpustem o 16.30

We WTOREK  3 Maja: MB Królowej Polski

Odpust Parafialny Suma odpustowa o 11.00,

o 15.30 Msza w intencji naszej Straży Ochotniczej.

Bardzo proszę młodzież z klas 1,2,3  gimnazjum i 6 klasy szkoły podstawowej o przygotowanie figurek na procesję, zapraszam już teraz do przygotowania chłopców do dzwonienia dzwonkami a dziewczynki do sypania kwiatków, oraz panie do niesienia feretronu M Bożej, a panów do baldachimu.

Bardzo proszę o pomoc w paletowaniu kostki od poniedziałku codziennie można przychodzić i w dowolnym czasie układać na palety kostkę aby przygotować ja do ułożenia na placu.

Bóg zapłać za wszystkie ofiary i prace wykonane wszystkim, a zwłaszcza panu Ludwikowi.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia wszelkiej Łaski Bożej i radości na co dzień.

 
Ogłoszenia duszpasterskie na 4. Niedzielę Wielkanocną AD' 2016 PDF Drukuj Email

 

Ogłoszenia Parafialne

na 4. Niedzielę Wielkanocną

17.04.2016


W dniu dzisiejszym adoracja o 15.00

W tym tygodniu wspominamy:

 • w czwartek - św. Anzelma Biskupa
 • w sobotę - św. Wojciecha Bp i Męczennika

Dzisiejsza składka  z racji 3 niedzieli jest składką inwestycyjną. Bóg zapłać za wasze ofiary. Bóg zapłać za wszystkie prace wykonane i ofiary przez was składane!

Przygotowujemy się do odpustu parafialnego bardzo proszę młodzież z klas 1, 2, 3  gimnazjum i 6 klasy szkoły podstawowej o przygotowanie figurek na procesję, zapraszam już teraz do przygotowania dzieci chłopców do dzwonków a dziewczynki do sypania kwiatków, oraz panie do niesienia feretronu M Bożej.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia wszelkiej łaski Bożej i radości na co dzień.

W najbliższym czasie będziemy chcieli wykonać wymianę nawierzchni na placu przy plebanii. Potrzebne byłoby paletowanie tej luźnej kostki którą mamy i przygotowanie do prac utwardzających i kładzenia kostki, będę prosił o pomoc w tym działaniu wszystkich chętnych i mających czas. Prace wykonawcze byłyby możliwe zaraz po odpuście jeśli je wcześniej przygotujemy.

Miłosierdziu Bożemu polecamy naszego zmarłego brata,+ Bronisława Ptak, wieczne odpoczywanie racz mu dać panie…

 
Ogłoszenia duszpasterskie na 3. Niedzielę Wielkanocną AD' 2016 PDF Drukuj Email

Ogłoszenia Parafialne

na 3. Wielkanocną Niedzielę

10.04.2016

W dniu dzisiejszym adoracja o 15.00 na zakończenie tygodnia Miłosierdzia, będzie o miłosierdziu w Piśmie Świętym. Serdecznie zapraszam!

W tym tygodniu:

 • w środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.45
 • zbiórka ministrantów w środę o 17.00, a lektorów o 18.30
 • za tydzień zbieramy składkę inwestycyjną. Bóg zapłać za wasze ofiary … W ubiegłą niedzielę zbieraliśmy na ogrzewanie. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

Zapraszam na spotkanie z komitetem parafialnym wszystkich którzy przyjmują pielgrzymów na światowe dni młodzieży, tych którzy chcieli by pomóc i tych którzy chcą pojechać na spotkanie z papieżem Franciszkiem  - za tydzień w niedzielę po Mszy o 15.30.

Spotkanie Rady Duszpasterskiej w niedziele o 17.00 na plebanii.

Zbliżamy się do odpustu  parafialnego  bardzo proszę młodzież z klas 1 i 2 i 3 gimnazjum i 6 klasy szkoły podstawowej o przygotowanie figurek na procesję, zapraszam już teraz do przygotowania dzieci: chłopców do dzwonków, a dziewczynek do sypania kwiatków, oraz panie do niesienia feretronu M Bożej.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia wszelkiej łaski Bożej i radości na co dzień. Miłosierdziu Bożemu polecamy całą naszą parafię.

 
Ogłoszenia duszpasterskie na 2. Niedzielę Wielkanocną AD' 2016 PDF Drukuj Email

Ogłoszenia Parafialne

2 Niedziela Wielkanocna

03.04.2016

Święto Miłosierdzia Bożego

Po każdej mszy adoracja z Koronką do Bożego Miłosierdzia  a o 15.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu dziś z racji 1 Niedzieli miesiąca przeżywać ją będziemy z tajemnicami Różańca i Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji naszej Parafialnej Wspólnoty jako dziękczynienie za łaski od Pana.

W tym tygodniu:

 • w poniedziałek obchodzimy Zwiastowanie Pańskie. Dzień świętości życia na mszy wieczornej zapraszam do składania deklaracji Adopcji dziecka poczętego.
 • w czwartek wspominamy św. Jana de lasalle
 • w sobotę o 7.00 wyjazd na pielgrzymkę do Kalwarii, Mogiły i Łagiewnik wyruszamy z przystanku.

Dzisiejsza składka będzie przeznaczona na spłatę rachunku za ogrzewanie, tak jak następne w 1 Niedzielę maja, i czerwca.

Bóg zapłać pracującym przy sprzątaniu kościoła: panu Ludwikowi, oraz wszystkim zaangażowanym w troskę o Kościół.

 

 
Ogłoszenia na Niedzielę Wielkanocną AD' 2016 PDF Drukuj Email

Ogłoszenia Parafialne

Święto Zmartwychwstania Pańskiego

Dziś uroczyste Alleluja jest radością naszego wyzwolenia z wszelkiej niewoli. Msze święte jeszcze o 10.00 i o 15.30

Jutro drugi dzień świąt msze święte jak w niedzielę

o 8.00, o 10.00, i o 15.30

W tym tygodni przeżywamy oktawę Wielkanocy, oraz przygotowujemy się do święta Miłosierdzia Bożego które będzie w następną niedzielę.

Bardzo dziękuję wszystkim którzy przyczynili się do pięknej oprawy liturgicznej i artystycznego przygotowania miejsc w których przeżywaliśmy nasze modlitewne czuwanie. Pani Halinie Pawlik za piękną dekoracje Grobu Pańskiego, pani Jadwidze Gałuszka i całej ekipie rodzinnej za troskę o czystość w naszym kościele,  pani Sylwii i Helenie i panu Waldemarowi Słomskim za dekorację kościoła oraz panu Ludwikowi, za troskę o całość przebiegu uroczystości.

Wszystkim uczestnikom adoracji i czuwania szczególnie pani Lidii, pani Julii, pani Dorocie, pani Kazimierze i panu Marianowi za prowadzenie.

Wielkie Bóg zapłać naszej Straży Ochotniczej za służbę przy grobie i dzisiejszy udział w rezurekcji, również panom niosącym baldachim i wszystkim pomagającym w organizacji tej uroczystej Rezurekcji.

Naszemu chórowi parafialnemu i scholii za piękny śpiew i niezwykła drogę krzyżową w Wielki Piątek, pani Marcie i Agnieszce za jej poświęcenie i zaangażowanie w sprawy piękna śpiewu i liturii.

Lektorom i ministrantom za obecność na próbach i służenie w czasie wszystkich dni Triduum.

Wreszcie Radzie Parafialnej za zorganizowanie pomocy dla rodzin potrzebujących, a sponsorom za faktyczną realizację przykazania Miłości w praktyczny sposób.

Wam wszystkim drodzy bracia i siostry za wszelkie przejawy życzliwości i wsparcie dla mnie samego i naszej parafii za waszą hojność w materialnych ofiarach i życzliwe wsparcie we wspólnej drodze ku zbawieniu.

Serdeczne podziękowania dla pana Andrzeja za wykonanie ławeczek do przedsionka i ofiarodawcom dzięki którym mamy nowy piękny Paschał

W tym tygodniu

W środę o 17.45 nowenna do Matki Bożej Nieustającej  Pomocy

W  I Piątek miesiąca spowiedź od 17.00 o 17.30 różańcowe modlitwy prowadzone przez różę św. siostry Faustyny.

Za tydzień niedzielę Święto Miłosierdzia Bożego o 15.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu racji 1 Niedzieli miesiąca przeżywać ją będziemy z tajemnicami różańca i Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji naszej Parafialnej Wspólnoty jako dziękczynienie za łaski od Pana Jezusa Miłosiernego.

. Dokonało się dzieło naszego Odkupienia. Pękły pieczęcie grobu i śmierci, a na nasze życie padł blask niezniszczalnego życia wiecznego. Radujmy się i weselmy! Alleluja! Niech czas Wielkanocnego świętowania radości w przeżywaniu Tajemnicy Odkupienia, pozwoli nam lepiej zrozumieć powołanie do odnowy życia, do wzrastania w miłości ku Bogu i ludziom.

,

 

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 10 z 18