Msze Święte

Niedziele:

8.00
10.00
15.30


Dni powszednie:

poniedziałek i czwartek - 7.00
pozostałe dni tygodnia -  18.00

MAJ oraz PAŹDZIERNIK:
poniedziałek i czwartek - 7.00 oraz 18.00
pozostałe dni tygodnia - 18.00

 

DODATKOWE MSZE ŚW.
W STAŁYCH INTENCJACH:

I sobota miesiąca - 8.00
(w intencji matek oczekujących potomstwa)
I czwartek miesiąca - 18.00
(w intencji zmarłych)


Kontakt

ADRES:

Parafia NMP Królowej Polski
ul. Wąska 5
32-543 Myślachowice


Konto nr:
05 1240 4197 1111 0010 6305 1840
PKO SA

NIP:
628-19-716-48

REGON:
040096925

Logowanie

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Ogłoszenia duszpasterskie
Ogłoszenia duszpasterskie na 4 Niedz. Wielkanocną AD' 2019 PDF Drukuj Email

 

Ogłoszenia Parafialne

4  Niedziela Wielkanocna

12.05.2019


W dniu dzisiejszym adoracja o 15.00 - jako prośba o potrzebne łaski dla dzieci i ich rodzin przygotowujących się do I komunii świętej przez orędownictwo NMP z Fatimy i  św. Dzieci Fatimskich Franciszka i Hiacynty

W tym tygodniu wspominamy:

 • w poniedziałek Matki Bożej Fatimskiej
 • we wtorek Święto św. Macieja Apostoła.
 • w czwartek Święto św. Andrzeja Boboli męczennika  głównego patrona Polski.

Dziś o 14.30 spotkanie Rady Duszpasterskiej

We wtorek po Mszy spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klas 8 i 3 gimn. W środę spotkanie klasy 6 i 7 na Mszy i po niej w salce dokończenie.

Za tydzień 3 niedziela miesiąca składka inwestycyjna. W tą niedzielę 19.05 o 11.30  będziemy przeżywać mszę świętą Komunijną. Bóg zapłać za wszystkie prace wykonane w przygotowaniu kościoła do uroczystości.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy Zofię Cupiał : wieczne odpoczywanie….

 
Ogłoszenia parafialne na 3. Niedz. Wielkanocną AD' 2019 PDF Drukuj Email

Ogłoszenia Parafialne

3 Niedziela Wielkanocna

05.05.2019

W tym tygodniu

 • W poniedziałek Filipa i Jakuba

 • W środę . Stanisława Bp i męczennika patrona naszej diecezji i odpust w Trzebini św. Apostołów Piotra i Pawła.

 • W niedziele pielgrzymka do miejsca śmierci Ks. Michała Rapacza i do sanktuarium w Płokach. Wyjście z pod kościoła o 16.00 Po dojściu na miejsce śmierci i odmówienia koronki do Bożego Miłosierdzia z modlitwą i śpiewem litanii do MatkI Bożej udamy się do kościoła, by uczestniczyć we Mszy św. o rychłą beatyfikację Sługi Bożego. Niech nasz liczny udział wyprosi łaskę beatyfikacji ks. Michała Rapacza, która jest publicznym potwierdzeniem, że chrześcijanin szedł wiernie drogą swego powołania.

 • W poniedziałek 13 maja wspomnienie MB z Fatimy- pierwsza Fatima w klasztorze rozpocznie się wieczorem 18.05 o 19.00.

Spotkanie dla 3 klasy gimnazjum i klasy 8 SP w środę na majówce o 17.30 i mszy świętej o 18.00

Przypominam, że w maju w poniedziałek i czwartek msze święte rano o 7.00 i wieczorem o 18.00.

Codziennie nabożeństwo majowe poprzedzone różańcem o 17.15 a w niedzielę o 15.00

Wszystkim parafianom z racji odpustu: Bóg zapłać za wszystkie prace wykonane w przygotowaniu kościoła do uroczystości odpustowych: Państwu Słomskim Helenie, Sylwii, Waldemarowi, Marianowi i Danucie Durom, panu Andrzejowi, rodzinie państwa Gałuszków Jadwidze, Justynie Pawłowi i Halinie Krawczyk za posprzątanie przed uroczystościami, pani Elżbiecie i Małgorzacie za pomoc w zorganizowaniu procesji, również wszystkim dziewczynkom sypiącym kwiatki, niosącym feretrony, chłopcom dzwoniącym dzwonkami, służbie liturgicznej Lektorom i Ministrantom. Paniom niosącym obraz naszej patronki i panom od baldachimu. Naszej organistce pani Marcie. Szczególne podziękowania strażakom za ich obecność ze sztandarem. Wam wszystkim za udział w naszej wspólnej radości święta patronalnego i modlitwie za naszą parafię i całą Ojczyznę. Serdecznie dziękuję wszystkim składającym życzenia. Bóg Zapłać za modlitwę w intencji dzieci z klasy 4, a im i ich rodzicom za zaangażowanie w przygotowania do rocznicy I Komunii, i piękne świadectwo o umiłowaniu Chrystusa i jego Matki naszej Królowej. Serdeczne Podziękowania pani Krystynie katechetce za przygotowanie rocznicy I Komunii i jej zaangażowanie w życie parafii. Spotkanie Rady Duszpasterskiej w niedzielę o 14.30 przed Adoracją ze względu na pielgrzymkę do Płok na Rocznicę męczeńskiej śmierci Ks. Michała Rapacza do której serdecznie zachęcam, wszystkich.

 
Ogłoszenia parafialne na 2. Niedz. Wielkanocną AD 2019 PDF Drukuj Email

Ogłoszenia Parafialne

2 Niedziela Wielkanocna 28.04.2019

Święto Miłosierdzia Bożego

 

Dziś uroczyste święto Miłosierdzia Bożego. Orędzie Pana Jezusa przekazała nam święta siostra Faustyna, a całemu światu ogłosił święty Jan Paweł II. O 15.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu  - dziś z racji święta Miłosierdzia Bożego przeżywać ją będziemy w duchu dziękczynienia za łaski dla całej parafii, wypraszając Miłosierdzie Boże dla naszych bliskich zmarłych.

W tym tygodniu przeżywamy Tydzień Miłosierdzia zawierzając nasze sprawy Panu Jezusowi:

 • w poniedziałek Św. Katarzyny ze Sieny.

 • we wtorek św. Wojciecha

 • w środę Św. Józefa Robotnika (odpust w Młoszowej).

 • w czwartek Św. Atanazego bp.

 • w piątek Uroczystość NMP Królowej Polski  ODPUST

 • w sobotę Św. Floriana patrona strażaków.

W czwartek spowiedź przed odpustem i z racji 1 piątku, od 16-17.30 wieczorna msza święta o 18.00 będzie w intencji wypominanych w wypominkach.

W piątek suma odpustowa o 11.30. Serdecznie zapraszam: dzieci klas 4 przeżywające swoją rocznicę Pierwszej Komunii św., z radością zapraszam również naszych strażaków OSP do włączenia się w Uroczystość Odpustową - zwłaszcza, że jedną z intencji jest modlitwa o Bł. Boże dla druhen i druhów w posłudze dla naszej miejscowości i w życiu osobistym, oraz prośba o miłosierdzie Boże dla +Adama Adamczyka i +Mariana Cieśluka. Proszę o przygotowanie sztandarów i feretronów, które jak co roku będziemy nieśli w procesji ( panie i młodzież klasy 7 i 8 i 3 gim.) wszystkie dzieci; dziewczynki w strojach krakowskich sypiące kwiaty i chłopcy z dzwonkami będą uczestniczyć w procesji odpustowej przed dziećmi rocznicowym.

W sobotę o 9.00 Msza za matki oczekujące potomstwa i wizyta u chorych o 11.00 przeniesiona z piątku z racji odpustu.

Jak zawsze zapraszam serdecznie do włączenia się w przygotowanie i przeżywanie uroczystości odpustowej wszystkich którym bliska jest wdzięczność za opiekę NMP Królowej Polski nad naszą Parafią.

Rozpoczyna się miesiąc szczególnej modlitwy do naszej patronki NMP.

Nabożeństwa Majowe będą o 17.15 rozpoczniemy od wystawienia Najświętszego Sakramentu i różańca następnie odśpiewamy litanię Loretańską do NMP i o 18.00 będzie msza codziennie przez cały maj.

Bóg zapłać wszystkim pracującym w ubiegłym tygodniu przy sprzątaniu kościoła, rozbieraniu dekoracji i koniecznych porządkach; wszystkim zaangażowanym w troskę o Kościół.

Zebraliśmy na UPJPII 1300zł na kul 400zł bóg zapłać za ofiarność.

 
Ogłoszenia parafialne na Święto Zmartwychwstania Pańskiego AD' 2019 PDF Drukuj Email

Ogłoszenia Parafialne

Święto Zmartwychwstania Pańskiego

Dziś uroczyste Alleluja jest radością naszego wyzwolenia z wszelkiej niewoli. Msze święte jeszcze o 10.00 i o 15.30. O 15.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Jutro drugi dzień świąt msze święte jak w niedzielę o 8.00, o 10.00, i o 15.30 adoracja o 15.00 w intencji naszej Parafialnej Wspólnoty jako dziękczynienie za radość Zmartwychwstania  Pańskiego.

Jutro czytamy list Rektora UPJPII i zbieramy składkę w Kościele na potrzeby UPJPII a do Puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

W tym tygodniu przeżywamy oktawę Wielkanocy, oraz przygotowujemy się do Święta Miłosierdzia Bożego które będzie w następną niedzielę.

Bardzo dziękuję wszystkim którzy przyczynili się do pięknej oprawy liturgicznej i artystycznego przygotowania miejsc w których przeżywaliśmy nasze modlitewne czuwanie. Pani Halinie Pawlik za piękną dekoracje Grobu Pańskiego, panu Waldemarowi Słomskiemu, paniom Helenie i Sylwii, pani Jadwidze i jej rodzinie za piękne posprzątanie kościoła,  pani Julii, pani Marii, pani Dorocie, panom Marianowi i Andrzejowi, pani Kazimierze, pani Marceli i pani Załęckiej za zaangażowanie i troskę o całość przebiegu czuwania modlitewnego .

Wszystkim licznie zebranym uczestnikom adoracji i czuwania szczególnie. Wielkie Bóg zapłać naszej Straży Ochotniczej i Harcerzom za służbę przy grobie i dzisiejszy udział w rezurekcji, również panom niosącym baldachim i wszystkim pomagającym w organizacji tej uroczystej Rezurekcji. Naszemu chórowi parafialnemu i za piękny śpiew, pani Marcie za poświęcony czas i zaangażowanie w sprawy piękna śpiewu i liturgii.

Lektorom i ministrantom za służenie w czasie wszystkich dni Ttriduum.

Wreszcie Radzie Parafialnej za zorganizowanie pomocy dla rodzin potrzebujących, a sponsorom i ofiarodawcom za wypełnienie  przykazania Miłości w praktyczny sposób.

Wam wszystkim drodzy bracia i siostry za wszelkie przejawy życzliwości i wsparcie dla mnie samego i naszej parafii za waszą hojność w materialnych ofiarach i życzliwe wsparcie we wspólnej drodze ku zbawieniu. Chrystus Zmartwychwstał Alleluja.

 
Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Palmową AD' 2019 PDF Drukuj Email

Ogłoszenia Parafialne

14.04. 2019 6 Niedziela WP

Niedziela Palmowa

 

To już ostatni tydzień Wielkiego Postu. Dziś o godzinie 15.00 będą Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym, a po nich Msza Święta o 15.30.

W Poniedziałek Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii 7.30-9.00 16.30-18.00/ 18.30- 19.30 Jutro też możliwość odwiedzin u chorych z komunią i spowiedzią od godziny 11.00. Proszę zgłaszać chorych w zakrystii.

W środę o 17.45 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W tym tygodniu przeżywamy Triduum Paschalne którego liturgia będzie rozpoczynała się o godzinie 18.00.

W Wielki Czwartek dzień kapłański, rano Msza Krzyżma odprawianą z księdzem Arcybiskupem w Łagiewnikach, a o 18.00 msza Wieczerzy Pańskiej, Adoracja do 22.00 będzie różaniec i koronka a następnie adoracja indywidualna.

W Wielki Piątek dzień śmierci Pana Jezusa obowiązuje post ścisły.

O 10.00 adoracja dzieci z sp.

O 11.adoracja młodzieży klasy 8 i 3 gimnazjum

Droga krzyżowa o 15.00 w godzinie MIŁOSIERDZIA, a Wieczorem Adoracja Krzyża o 18.00 i czuwanie- Gorzkie Żale, Różaniec, koronka do Miłosierdzia Bożego i indywidualne rozważanie do 24.00.

W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów o 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00 a Wigilia Paschalna o 18.00.

 • W niedzielę Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego - o 7.00 rano Rezurekcja. Bardzo serdecznie ZAPRASZAM strażaków oraz harcerzy do trzymania warty honorowej przy Grobie Pana Jezusa i udziału w rezurekcji.

Serdecznie zapraszam do wspólnego przeżywania tego świętego czasu i poszukiwania w tych dniach najlepszych swoich emocji i darów otrzymanych dla zbawienia. Noc konfesjonałów w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Trzebini  (w Klasztorze) - info na plakacie.

 • Bóg zapłać i serdeczne dzięki wszystkim którzy pomagają w funkcjonowaniu naszej wspólnoty kościoła w Myślachowicach.

 • Jak można zobaczyć przy wejściu mamy skrzynkę św. Antoniego do której składamy ofiary na potrzebujących.

Dziś po mszy o 10 spotkanie klas 3 rodziców i po mszy o 15.30 spotkanie klas 8 i 3 gimnazjum.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 3 z 28