26.04.2026r
W tym tygodniu wspominamy:
- W środę – święto św. Katarzyny ze Sieny
- W sobotę 2 maja – uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski i patronki naszej parafii
- Od wczoraj w naszym kościele wystawiona jest replika Całunu Turyńskiego, czyli płótno w które zawinięte było martwe Ciało Jezusa. W czasie Zmartwychwstania Chrystusa, Ciało Zbawiciela odbiło się na owym płótnie, a powstanie tego odbicia nie do końca potrafi wyjaśnić nawet współczesna nauka. Witamy w naszej parafii świecką misjonarkę, panią dr Annę Krygulską, która przybliży nam historię powstania tego wyjątkowego odbicia Ciała Jezusa oraz to, jakie ono ma dla nas przesłanie. Po Mszy św. będzie możliwość nabycia książek autorstwa pani dr Anny Krygulskiej i materiałów dotyczących Całunu Turyńskiego.
- W najbliższy wtorek 28 kwietnia zapraszam na nabożeństwo z prośbą o uzdrowienie ciała i duszy dla nas i naszych bliskich. Zapraszam chorych oraz ich bliskich do wspólnej modlitwy. Łaski uzdrowienia wypraszać będziemy przez wstawiennictwo Matki Najświętszej oraz św. Szarbela. O godz. 17.15 zapraszam na różaniec w int. uzdrowienia, o godz. 18.00 sprawowana będzie Msza św. w int. uzdrowienia (intencje można będzie złożyć przed Mszą św.), a po Eucharystii wobec Najświętszego Sakramentu, przywołując wstawiennictwa Najśw. Maryi Panny i św. Szarbela, prosić będziemy w int. chorych i cierpiących. Po błogosławieństwie, będzie możliwość uczczenia relikwii i namaszczenia olejami św. Szarbela.
- Uroczystość NMP Królowej Polski zazwyczaj obchodzona jest 3 maja, jednak Episkopat Polski ze względu na to, że w tym roku 3 maja przypada w niedzielę, która jest w okresie Wielkanocnym, przeniósł powyższą uroczystość na sobotę 2 maja. Tak więc, w najbliższą sobotę 2 maja, przypada uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski, patronki naszej parafii i odpust w naszej parafii. Msze św. w sobotę 2 maja w naszym kościele będą o godz. 8.00 i 11.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 10.00. Zapraszam szczególnie na uroczystą Mszę św. z procesją z Najświętszym Sakramentem o godz. 11.30. Na tej Mszy św. uczniowie kl. IV przeżywać będą rocznicę I Komunii św. Bardzo proszę, aby jeśli to możliwe dziewczynki w strojach komunijnych i inne dzieci sypały kwiaty przed Najświętszym Sakramentem, a chłopcy dzwonili dzwonkami. Proszę też panów do niesienia baldachimu oraz chętnych do niesienia obrazów i feretronów. Wieczorna Msza św. w sobotę 2 maja o godz. 18.00, będzie już sprawowana z niedzieli.
- W najbliższą sobotę o godz. 18.00 oraz podczas niedzielnych Mszy św. kazania wygłosi misjonarz ks. Robert Wieczorek pracujący na co dzień w Sudanie Południowym w Afryce. Po Mszach św., będzie możliwość nabycia afrykańskiej kawy oraz dewocjonaliów wykonanych przez Afrykańczyków.
- W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. W piątek od godz. 16.00 udam się do chorych z posługą sakramentalną. Możliwość spowiedzi będzie od godz. 17.15 – 18.00.
- W maju wszystkie Msze św. w dni powszednie będą o godzinie 18.00. W poniedziałki i czwartki nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. O godz. 17.15 odmawiać będziemy różaniec, a o godz. 17.45 wobec Najświętszego Sakramentu odprawiać będziemy nabożeństwa majowe, po których celebrowana będzie Msza św.


